Uwaga! Poprawne pisanie i mówienie po polsku

Stylistyka praktyczna języka polskiego dla cudzoziemców

- chcesz dobrze mówić i pisać, przyjdź do nas!

Specjalnie dla studentów obcokrajowców stworzyliśmy zajęcia ze stylistyki praktycznej języka polskiego, nastawione na ćwiczenie pisemnych form wypowiedzi i zapoznanie cudzoziemców ze stylistycznym zróżnicowaniem współczesnej polszczyzny. Nasi lektorzy chętnie służą radą i pomagają rozwiewać wątpliwości dotyczące słownictwa, gramatyki, stylu.

Stylistyka praktyczna języka polskiego dla cudzoziemców przeznaczona jest dla cudzoziemców różnych kierunków studiów. Studenci podczas zajęć zdobędą praktyczne umiejętności pisania tekstów z zakresu stylów funkcjonalnych języka polskiego, a szczególnie z zakresu stylu naukowego: artykułów, recenzji, referatów, prezentacji naukowych czy popularnonaukowych.

Terminy zajęć

Stylistyka praktyczna języka polskiego dla cudzoziemców - dr Agata Roćko
wtorek, godz. 15:00-16:30

Na przedmioty należy zarejestrować się przez USOS.

Rejestracja na stylistykę praktyczną dla cudzoziemców rozpoczyna się 6.10.2014 r. (poniedziałek). Jest to przedmiot z listy ogólnouniwersyteckich przedmiotów do wyboru. Trwa rok (60 godzin) i jest objęty punktacją ECTS.